Institut regenerace

MarcelaPracuji jako výtvarnice a práce je mi koníčkem. U ostatních lektorek můžete často číst, že je tanec uchvátil už od mala. U mne to bylo jiné - vždy jsem nejraději kreslila, šila nebo něco vytvářela, pohybově jsem nijak nevynikala, spíše naopak. Tanec mě začal bavit až v tanečních. V dospělosti jsem se chtěla tanci věnovat, ale narážela jsem na to, že můj partner ne.

A pak jsem objevila Institut regenerace a přihlásila se na břišní tance, kde jsem partnera nepotřebovala. Líbilo se mi i to, že tento tanec není omezen ani věkem, ani váhou tanečnice. Od první hodiny jsem věděla, že je to to pravé. Živý tanec, hudba vyjádřená pohybem... vertikání projev horizontální touhy...  Zcela jsem břišním tancům propadla, jsou mi radostí, která doplňuje moje pracovní nasazení výtvarnice.

Zlepšilo se mi držení těla, přestala mě bolet hlava, už nikdy mne nebolely záda, zvýšilo se mi sebevědomí, dokonce jsem "vyrostla" o 5 cm - to se mi po 3 měsících tanečních pohybů uvolnila páteř a já se narovnala. 

Doposud jsem navštěvovala dvě taneční školy, vystupuji s úspěšnou mladoboleslavskou taneční skupinou, i jako jednotlivec nejen na různých oslavách, ale i v tanečních soutěžích Bellydance. Choreografie pro sólový tanec si dělám sama, baví mě vyjádřit hudbu pohybem. Kladu důraz i na výraz, nejraději tančím egyptský kabaretní styl na popovou muziku, a to je především výrazový tanec. Tančit se učím dva dny v týdnu a doposud mě učily tyto tanečnice: Eglal, Dana Rancová, Shareefa,  Katka Žáková, Nashita a Jana Najya Voříšková.

Svým žákyním (případně i žákům) bych ráda předala vše, co jsem se dosud naučila, plus "něco navíc" v podobě jakési radosti z živého pohybu, která může nastartovat samouzdravující proces u všech neduhů způsobených dnešním uspěchaným životem. 


Aktuální kurzy

Jméno Místo Úroveň Čas První lekce Zápis
Elegantní orientální tanec, aneb zadáno pro 40+
Pozor, kurz již probíhá!
RC Parníček Lysá nad Labem Začátečníci Čtvrtek, 18:00 - 19:00 16.9.2021

kurz

Zapsat se

Copyright © 2010 Institut Regenerace