Institut regenerace

Najya

Lektorka orientálních tanců a milovnice veškerého ladného pohybu.

Majitelka Institutu regenerace, členka tanečních skupin Mohamed Kazafy Troupe, Blooming Lilies a Anwar Shabnam. 

 

Najya absolvovala mnoho vzdělávacích programů. Mezi nejdůležitěší patří: rekvalifikační kurz "Lektor orientálního tance", jež má jako jediný akreditaci od Ministerstva školství ČR . 

Je absolventkou vzdělávacího programu "Folklorní orientální tance" pod vedením Osamy Emama a Mohameda Kazafyho a  "Profesionálního intenzivního tréninku egyptského folkloru Mahmouda Redy" a majitelkou Certifikátu od španělské tanečnice Nesmy.  

Lektorka je součástí mezinárodní taneční skupiny slavného tanečníka Mohameda Kazafyho - Kazafy International Troupe. Kazafy je bývalým sólistou taneční skupiny Reda Troupe, která propaguje od 50tých let egyptský tanec ve vyprodaných sálech po celém světě.

 

Propadla jsem tanci už jako malinká, jakmile slyším hudbu, už jsem na nohách, nebo alespoň "tančím" rameny. Mám za sebou základní průpravu ve společenských tancích a latině, a moje první taneční krůčky byly poznamenány Hříšným tancem :)

Institut regenerace byl na začátku mé orienální dráhy. V roce 2003 mi poprvé ukázala krásu orientálního tance tehdejší lektorka Institutu Regerace Eva Procházková. Postupem času jsem vystřídala několik tanečních škol, až jsem zakotvila u Karolíny Idrisové, která mi plně odhalila svět egyptského popového a folklórního tance, a já se zamilovala. 

Nejvíc mne uchvátil živelný egyptský folklórní tanec (saidi, iskandarani, hagalla, khaleegy, ale i méně známé tance jako např. mwashah, bambouti, ghawaze či nubijský tanec). Tančit egyptský styl jsem začala v roce 2005, tedy před sedmi lety, za tu dobu jsem prošla mnohými tanečními školami a „rukama“ mnoha významných tanečnic a tanečníků u nás i ve světě (Karolína Idrisová, Katka Krejčová, Eglal, Mohamed Kazafy, Randa Kamel, Osama Emam, Lubna Emam, Yousri Sharif, Jilina, Serkan Tutar, ad.). Stále v tomto tanci objevuji netušené možnosti (taneční i společenské). Našla jsem nejen skryté možnosti a schopnosti svého těla, ale též mnoho nových kamarádek.

Jsem absolventkou kurzu Lektor orientálního tance, jež má jako jediný akreditaci od Ministerstva školství ČR. Na jaře 2011 jsem absolvovala ucelený kurs zaměřený na egyptské folklórní tance.

Mým hlavním cílem je bavit se tancem a předávat dovednosti a především radost z pohybu Vám, kteří jste se rozhodli hýčkat své tělo a přitom se naučit krásně tančit. V hodinách se řídím heslem: S úsměvem vše vypadá nádherně, je to hlavní taneční prvek a disponuje obrovskou mocí v běžném životě ;-)

Aktuální kurzy

Jméno Místo Úroveň Čas První lekce Zápis
Miniseminář v Mělníku - zaměřeno na krokové kombinace I.N.Spirace Mělník Mix pokročilostí Středa, 19:00 - 20:15 28.7.2021

seminář

Zapsat se
Miniseminář v Mělníku - shaabi kombinace I.N.Spirace Mělník Mix pokročilostí Středa, 19:00 - 20:15 18.8.2021

seminář

Zapsat se
Víkendový pobyt s tancem a relaxací Hotel Na Farmě Choťovice Čtvrtek, 17:30 - 13:00 19.8.2021

seminář

Zapsat se

Copyright © 2010 Institut Regenerace